Selectați țara Închidere

Hyva și Equipos Trex împreună pentru Training pe vânzări

Hyva combină experiența la nivel global, regional și local pentru a oferi training pentru echipele noastre de vânzări din domeniu. Asigurându-ne că echipele noastre sunt la zi cu produsele și soluțiile noastre, ne menținem în poziția de lider pe o piață dinamică și extrem de competitivă.

Un exemplu perfect de colaborare multi-nivel de acest fel a avut loc în iunie 2018: echipa noastră regională din Brazilia s-a asociat cu echipa noastră globală specializată pe macarale pentru a oferi un training de produs agenților de vânzări ai distribuitorului nostru din America de Sud, Equipos Trex, membru al Ferreyros Group. Una dintre cele mai mari companii din Peru, Ferreyros se specializează pe echipament de ridicare și pe soluții de transport și derulează operațiuni în Peru, Chile, Columbia și Ecuador. Această companie a furnizat o serie de macarale Hyva pe piața locală, inclusiv modelul HC801 pentru aplicație în domeniul minier, în Peru.

Evenimentul a combinat cunoștințele și aptitudinile de training ale lui Daniel Fetzner (Manager de Produs, Macarale), Germano Guerra (Manager Exporturi, Hyva Brazilia) și Milton Michaltchuk (Analist Aplicații, Hyva Brazilia), care au oferit participanților informații la zi despre o gamă variată de subiecte, inclusiv despre caracteristicile produselor, argumentele specifice de vânzare, configurațiile, instalarea și funcționarea produselor.

„Succesul parteneriatului nostru cu distribuitorii se bazează pe angajament reciproc”, a declarat Germano Guerra. „Toți distribuitorii noștri sunt hotărâți să se asigure că echipele lor de vânzări sunt la zi, iar noi oferim asistență totală, de la nivel global și regional, pentru a ne asigura că aceștia au la dispoziție toate cele necesare pentru a concura pe piața de astăzi.” „Menținerea echipei noastre din prima linie la zi reprezintă cheia realizării obiectivelor de vânzări”, a adăugat Carlos Ojeda Iglesias, Director de Vânzări pentru Trex, „iar faptul că avem un partener care susține acest obiectiv este unul dintre elementele pe care se întemeiază relația solidă dintre noi.”